Kezdő paklik
Szerző:raymond.budai@gmail.com / Kategóriák:Általános / Dátum:2023.11.10 11:11

Hallottál már a gyűjtögetős kártyajátékokról, és szeretnéd elkezdeni ezt a hobbit? De úgy érzed, a 20-30 éve futó játékok végtelen kiegészítői és csomagjai közt kapkodva a fejed, hogy azt sem tudod, hogyan kezdj hozzá? Egyet se félj, kedves barátom! Pontosan ezért készítettük el Neked ezt a kis irományt, hogy röpke bepillantást gyújtsunk a TCG-k világába. Gyere, tarts velünk, és mi bevezetünk az új kedvenc hobbidba!

Magic: the Gathering

Kezdjük is a legrégebb óta futó gyűjtögetős kártyajátékkal, ami immáron 30 éve élvezi töretlen sikerét. A Magic 1993-ban indult a legendás játéktervező, Richard Garfield ötlete nyomán. Noha a 30 év alatt sokat fejlődött és bonyolódott a játék, és rengeteg extra játékmód is megjelent, az alapjai ugyanazok maradtak. Kettőtől négy játékos próbálja meg legyőzni ellenfeleit a saját paklijával, amit a mérkőzés előtt gondos tervezéssel állított össze, hogy a legváltozatosabb szörnyekkel, mágikus tárgyakkal, varázslatokkal arasson diadalt. Ha otthon, a "konyhaasztalon" próbálnád ki a játékot, elég a két kezdőkészlet egyikét beszerezned, mindkettőben 2-2 pakli található, no meg egy rövid szabályleírás, hogy mihamarabb bele tudj vágni a varázslatos csatározásba.

Ha viszont közösségben sajátítanád el a játék alapjait, akkor szeretettel várunk Open House eseményünkre november 17-én 18 órától, ahol ingyenesen játszatsz más kezdőkkel, és még 2 jumpstart booster csomagot is kapsz, amiket összekeverve rögtön lesz egy kezdésnek megfelelő paklid.

Pokémon

A kis zsebszörnyek 1996-ban jelentek meg Nintendo Gameboy kézikonzolra, ám nagyon hamar kiléptek a kijelzők világából. 1997-től kezdve már az egész világon gyerekek százezreit ültette minden szombat és vasárnap hajnalban a tévék elé Ash és Pikachu kalandja. A Pokémestereknek tehát már 27 éve céljuk, hogy jók legyenek, hű társuk oldalán, na és persze taktikusan összeválogatott pokémonjaikkal legyőzzék más mesterek pokémonjait. Ha te is világbajnok pokémesterré szeretnél válni, vagy újraélnéd gyerekkorod egyik legnagyobb élményét, a My First Battle kezdőcsomagokkal teheted meg a bajnoki cím felé vezető első lépéseket. Mindkét csomag 2-2 paklit tartalmaz, ami kiváló kezdőknek és újratanulóknak, hozzájuk egy szabályfüzet, egy fém pokérme, sebzésjelölők és 6 prize token dukál.

A Pokés közösségünk pedig minden kedden összegyűlik csere-berélni, játszani, egymást tanítani, így játszópajtikból sem lesz hiány, ha a Pokémon kártyajátékot választanád.

Yu-Gi-Oh!

Gondoltad volna, hogy a világ legjobban eladott kártyajáték Guiness rekordját egy olyan TCG tartja, ami eredetileg egy mangában jelent meg, nem is létezett játék formában, és mindössze csak 2 alkalommal került egyáltalán említésre? Pedig a Yu-Gi-Oh! 2011 óta birtokolhatja büszkén ezt a címet, és 1996-tól 2004-ig tartó mangájában a Duel Monsters nevű játék csupán alig kerül említésre, mégis mára az egyik legnépszerűbb kártyajátékká nőtte ki magát. A felállás itt is a szokásos, két játékos próbálja egymás életerő pontjait nullára csökkenteni, amihez mindenféle csapdákat, varázslatokat és szörnyeket vetnek be az egyiptomi istenektől a kíber robotokon át a rovarokon keresztül egészen a mennyei bestiákig. Ha a klasszikus Yu-Gi-Oh! kártyajátékba kezdenél bele, ezek közül a paklik közül érdemes választanod:

Yu-Gi-Oh! Speed Duel

A Speed Duel egy speciális Yu-Gi-Oh formátum, aminek a lényege a gyorsabb, letisztultabb és egyszerűbb játékmenet. Itt a játékosok fele annyi életerővel kezdenek, a kártyáknak is kevesebb képességük van, az egész játékélmény a minél pörgősebb meccskre van kihegyezve. Ha inkább ez a fajta stílus tetszik jobban neked, akkor pedig ezzel érdemes kezdened:

A yugis közösségünk pedig minden csütörtökön tart versennyel vegytett klubnapot, ahol lehet kötetlenül is játszani, cserélgetni, de akár rendes versenyt is játszani, ha épp azt szeretnéd.


Flesh and Blood

Ha az eddig felsoroltak nem a te stílusodat képviselték, és inkább valami olyasmivel játszanál, ami a klasszikus 1v1 párbajokat juttatja eszedbe, szinte már a szamurájok párbajaira hasonlóan, akkor a Flesh and Blood lesz a Te játékod! Ebben a 2019-ben indult hőscentrikus kártyajátékban mindkét játékos csupán egyetlen egy kararaktert irányít, őt veti bele a küzdelembe egy másik karakter ellen. Itt nincsenek csatlósok, világokon átívelő portálok, zsebszörnyek, itt csak a Te hősöd és az ellenfél hőse vív egymással párbajt, amiben képességeket, varázslatokat és tárgyakat vetnek be, mindezt egy remekül átgondolt energiarendszerrel. Jelenleg több mint 30 hős várja, hogy az ő oldalukon tedd próbára tudásodat és leleményességedet a hetente megrendezésre kerülő versenyeken és a kezdőknek tartott klubnapokon, ahol egy ajándék paklit is kapsz, hogy még könnyebb legyen belemerülnöd a FaB világába. Ha valami igazán párbajos játékkal játszanál, akkor ezek közül válassz: 

Disney Lorcana

Listánk legfrissebb nevezője a 2023-ban berobbant Lorcana, ami a Disney első gyűjtögetős kártyajátéka, és olyan médiavisszhangot kapott, amit még előtte soha egyik kártyajáték sem. Ebben a kifejezetten családcentrikus TCG-ben kedvenc mesehőseidet verbuválhatod ütőképes csapattá, akik lore, avagy történetpontok gyűjtésében versengenek más csapatokkal. És hogy miért "családcentrikus"? Nos, mind a témája, mind a szabályai és a győzelmi kondíciója miatt ezt a játékot ajánlanánk a leginkább 8-10 éves gyerekeknek. Itt ugyanis nem az nyer, aki elpusztítja, lerombolja vagy megsemmisíti az ellenfelét, itt nem elnyomni kell a riválist, hanem megelőzni őt egy versenyben, hamarabb kell elérni a győzelemhez szükséges történetpontokat nála. Ha valami szívmelengető kártyajátékra vágysz, a Lorcana 60 lapos kezdőpaklijai szabályfüzettel és egy ajándék booster csomaggal nyújtják a legjobb választást:

  1. The First Chapter Starter Deck - Ruby & Emerald (Cruella & Aladdin)
  2. The First Chapter Starter Deck - Amber & Amethyst (Moana & Mickey)
  3. The First Chapter Starter Deck - Sapphire & Steel (Aurora & Simba)

One Piece

A '90-es évek vége a japán mangák és animék hőskorszaka volt. Szinte minden nagy, japán eredetű TCG eredete ebből a korból gyökereztethető. Nincs ez másképp a One Piece kártyajátékkal sem, ami Japánban 2022 júliusában jelent meg, a One Piece mangasorozat 25. évfordulójára, világszinten pedig 2022 év végén debütált, és azóta talán az egyik leggyorsabban feltörő TCG a hobbiban. Akárcsak a legtöbb TCG-ben, itt is két játékos próbálja az ellenfele életerejét zéróra csökkenteni, ám a FaB-hoz hasonlóan itt is az egész összecsapás egy-egy központi figura körül zajlik. Ő az úgynevezett Leader, avagy a csapat vezére, és a cél az ő fejének bucira püfölése, a tartalék életerőkártyáinak kiütése, hogy egy utolsó, végső csapással le lehessen teríteni őt. Annak ellenére, hogy viszonylag egy friss, alig 1 éves játékról beszélünk, már a 6. kiegészítője fog megjelenni, és Japánban már a 13. kezdőpakli is elérhető, így egyhamar biztos nem kell attól tartani, hogy kedvenc kalózaid kalandjai túl hamar véget érnének. Ha Te is meg szeretnéd kaparintani a Kalózkirály legendás kincsét, ezekkel a paklikkal tudsz belefogni a kalandba:

Reméljük segíthettünk megtenni a kezdőlépéseket a gyűjtögetős kártyajátékok felé, és ne feledd, ha bármi kérdésed van, nyugodtan keress bennünket Facebook üzenetben, e-mailben vagy kérdezz rá bármelyik játékra a boltunkban, szívesen segítünk bármelyik játékban.

Jó kártyázást kívánunk!

Vissza a főoldalra